Obecna koncesja HGTV obowiązuje do 26 czerwca 2023 roku. Zgodnie z przepisami o wydanie kolejnej na następne 10 lat trzeba wystąpić najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej licencji. Wniosek nadawcy trafił 23 czerwca 2022 roku i od tego czasu minęło już ponad dziewięć miesięcy. Proces przeciąga się ze względu na wątpliwości m.in. przewodniczącego KRRiT Macieja Świrskiego co do struktury właścicielskiej TVN. Opozycyjny członek Rady prof. Tadeusz Kowalski wezwał Świrskiego do zajęcia się sprawą wniosku o rekoncesję dla kanału HGTV. KRRiT w poprzednim składzie koncesję TVN 24 przedłużyła dopiero po 19 miesiącach.
Z kolei do 2024 roku ważne są koncesje czterech kolejnych kanałów TVN: głównego TVN (wygasa 14 kwietnia 2024 roku), TVN International (10 lutego), TVN Turbo (12 kwietnia) i TVN Style (28 lipca). Wnioski o przedłużenie koncesji trzech pierwszych z nich Krajowa Rada już otrzymała (dla TVN już pod koniec 2022 roku).
Czytaj też: Tadeusz Kowalski wzywa szefa KRRiT do zajęcia się rekoncesją HGTV
Na początku marca KRRiT podjęła decyzję o przedłużeniu koncesji dla Polsatu o kolejne 10 lat (obecna obowiązuje do 2 marca 2024 roku).
Jeszcze w 2023 roku kończą się obecne koncesje m.in. ponadregionalnego radia Tok FM Agory i Polityki (obowiązuje do 3 listopada 2023 roku), a także dwóch naziemnych kanałów telewizyjnych: Stopklatki (do 29 października; Grupa Kino Polska) i Fokus TV (do 21 listopada; Grupa Polsat). Na razie Krajowa Rada przedłużyła licencję Stopklatce.
Koncesja naziemna TV Puls obowiązuje do 11 grudnia 2024 roku.
KRRiT w obecnym składzie poza Polsatem i Stopklatką przedłużyła koncesje także m.in. Radia Hit z Włocławka, Radia Bon Ton z Chełma i Meloradia Mazury.