KRRiT wszczęła postępowanie w sprawie skargi Solidarnej Polski na Polskie Radio

Skargę skierował Jacek Ozdoba, rzecznik prasowy Solidarnej Polski

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zajmie się skargą złożoną przez Jacka Ozdobę, rzecznika prasowego Solidarnej Polski, na nierówne traktowanie ugrupowań politycznych w programach Polskiego Radia.

Jak poinformowała Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT, na środowym posiedzeniu przewodniczący Krajowej Rady Maciej Świrski poinformował członków KRRiT o wpłynięciu skargi posła Jacka Ozdoby i wszczęciu postępowania w tej sprawie.

Jak dodaje Brykczyńska, zarzuty Jacka Ozdoby to nierówne traktowanie ugrupowań politycznych w programach Polskiego Radia, brak zaproszeń dla przedstawicieli Solidarnej Polski i niewywiązywanie się Polskiego Radia z obowiązków nadawcy publicznego.

„Polityka zamkniętych drzwi uskuteczniania przez kierownictwo Polskiego Radia, jeśli zostanie utrzymana, może prowadzić do powrotu ducha braku przestrzegania wolności słowa z lat 2007-2015, gdzie autocenzura i marginalizowanie konserwatystów było immanentną cechą systemu medialnego” – można przeczytać w piśmie Ozdoby do przewodniczącego KRRiT, którego treść na początku tego tygodnia ujawniła Interia.pl. W piśmie Ozdoba poprosił Macieja Świrskiego, przewodniczącego KRRiT, o podjęcie kroków prawnych, które – jak napisał – dadzą kres niebezpiecznym i antypaństwowym praktykom.

Z informacji, którą udostępnił na początku listopada członek KRRiT prof. Tadeusz Kowalski, w pierwszych trzech kwartałach 2022 Solidarna Polska miała w Polskim Radiu 2,7 proc. czasu przeznaczonego dla wszystkich polityków, a Prawo i Sprawiedliwość – 58,5 proc.

Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry jest koalicjantem Prawa i Sprawiedliwości, ale w ostatnim czasie jej politycy krytykują premiera Mateusza Morawieckiego.