Wystawę przygotował Krzysztof M. Kaźmierczak, działając z ramienia Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary. Wykonanie ośmiu plansz, prezentujących różne aspekty sprawy Ziętary, zostało sfinansowane ze zbiórki publicznej.
Zwiedzający poznają nie tylko sylwetkę zamordowanego dziennikarza, ale też podejście organów państwa do sprawy jego porwania i zamordowania, oraz okoliczności śledztwa, które prowadził Jarosław Ziętara, a przez które miał zginąć.
Jarosław Ziętara zaginął 1 września 1992 roku. Rano wyszedł do pracy, ale do redakcji „Gazety Poznańskiej” nigdy nie dotarł. W 1999 roku został uznany za zmarłego. Jego ciała do dziś nie odnaleziono. Sąd Okręgowy w Poznaniu 19 października tego roku nieprawomocnie uniewinnił Mirosława R., ps. „Ryba” i Dariusza L., ps. „Lala”, byłych ochroniarzy w holdingu Elektromis, oskarżonych o porwanie, pozbawienie wolności i pomocnictwo w zabójstwie Ziętary. Wcześniej, 24 lutego, uniewinniono (też nieprawomocnie) również byłego senatora Aleksandra G. od zarzutu podżegania do zabójstwa.
Wystawa prezentowana w Warszawie premierę miała w Poznaniu w 30. rocznicę porwania Jarosława Ziętary.