Maciej Muzyczuk przestał być wicedyrektorem biura programowego TVP

Maciej Muzyczuk wrócił do TVP na początku 2016 roku, kiedy prezesem spółki został Jacek Kursk

Maciej Muzyczuk nie jest już zastępcą dyrektora biura programowego Telewizji Polskiej – ustalił „Presserwis”.

To kolejna zmiana personalna w TVP, od kiedy prezesem spółki jest Mateusz Matyszkowicz. Maciej Muzyczuk jako zastępca dyrektora biura programowego odpowiadał m.in. za zakupy licencji i strategię programową.

„Od 7 października pan Maciej Muzyczuk nie wykonuje zadań służbowych na stanowisku zastępcy dyrektora w biurze programowym Telewizji Polskiej” – potwierdza „Presserwisowi” biuro prasowe telewizji.

Maciej Muzyczuk do biura programowego spółki trafił w 2019 roku po tym, jak przestał być dyrektorem agencji kreacji filmu i serialu (od 2019 roku jednostka podlegała Mateuszowi Matyszkowiczowi, który wszedł wtedy do zarządu TVP). Poprzednio – od listopada 2016 roku – Muzyczuk kierował agencją produkcji telewizyjnej i filmowej TVP. Do telewizji publicznej wrócił na początku 2016 roku jako dyrektor ośrodka dokumentacji i zbiorów programowych. Wcześniej był m.in. dyrektorem biura zarządu TVP oraz zastępcą dyrektora TVP 1 ds. audycji artystycznych i rozrywkowych.