Polonijny dziennikarz nagrodzony w Nowym Jorku za działalność na rzecz imigrantów

Wojtek Maślanka jest dyrektorem Fundacji Uśmiech Dziecka wspomagającej chore dzieci

Wojtek Maślanka, polonijny dziennikarz publikujący w nowojorskim „Nowym Dzienniku”, otrzymał nagrodę organizacji non-profit Catholic Migration Services (CMS) przyznawaną osobom zasłużonym w pomocy dla imigrantów.

Nagrody Shining Star 2022 otrzymali przedstawiciele ośmiu grup etnicznych, w tym Polski, Chin i Korei Płd. Jednym z nich był redaktor „Nowego Dziennika”.

Maślanka jest dyrektorem Fundacji Uśmiech Dziecka wspomagającej chore dzieci. Pełni też funkcję dyrektora programowego Fundacji Dobra Polska Szkoła działającej na rzecz dwujęzycznych polsko-angielskich programów w amerykańskich szkołach. Wyraził zadowolenie, że nagrodę przyznało mu środowisko amerykańskie. Uznał to za dowód, że jego praca wykracza poza środowisko polonijne.

Podczas piątkowej uroczystości biskup Brooklynu Robert J. Brennan komplementował CMS za wspieranie imigrantów, zwracając szczególną uwagę na akcję „witania przybyszów wśród nas”.