Andrzej Andrysiak prezesem Stowarzyszenia Gazet Lokalnych

Andrzej Andrysiak wydawca "Gazety Radomszczańskiej" pokieruje działaniami SGL

Andrzej Andrysiak, wydawca „Gazety Radomszczańskiej”, został w piątek wybrany na prezesa Rady Wydawców Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

W czasie walnego zebrania członków Stowarzyszenia Gazet Lokalnych, którego jednym z punktów były wybory nowego zarządu. Andrzej Andrysiak został wybrany na 4-letnią kadencję.

Andrzej Andrysiak jest wydawcą „Gazety Radomszczańskiej” i ekspertem szkoleń „Media Forum. Rozwój Lokalny”. W przeszłości był redaktorem naczelnym „Życia Warszawy” i wicenaczelnym „Dziennika Gazety Prawnej”. Był też producentem w Polsat News. W styczniu br. został redaktorem naczelnym nowej telewizji News 24. Jednak w kwietniu zrezygnował z pełnienia tej funkcji.

Pięć osób w zarządzie SGL

W skład zarządu Stowarzyszenia weszli również wybrani na kolejną kadencję Marta Ringart-Orłowska, wydawca „Kuriera Gmin”, Jerzy Jurecki z „Tygodnika Podhalańskiego”, Maciej J. Kowalski z „Nowego Wyszkowiaka”. Dołączył do nich Jakub Dźwilewski z „Dobrej Gazety”. W tej kadencji Rada Wydawców obradować będzie w 5-osobowym składzie.