Biura Ringier Axel Springer Polska, które świeciły ostatnio pustkami, mają się od maja mocniej zapełnić. Firma wprowadza system pracy, które nazwała „smart work” – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. W praktyce oznacza to, że każdy zespół określi sobie hybrydowy model pracy. Firma uruchomi też system rezerwacji biurek.
Częściowy powrót do biur wynika ze zniesienia obostrzeń pandemicznych – jeszcze w marcu firma wymagała testowania na COVID-19 od pracowników chcących korzystać z biura. Teraz takich wymagań już nie ma, a od maja pracowników czekają pewne zmiany.
– Pracownicy Ringier Axel Springer Polska ze swoimi przełożonymi i zespołami wypracowują sposób pracy – taki, który najlepiej odzwierciedla specyfikę, dynamikę i cele do osiągnięcia danego zespołu – informuje Wirtualnemedia.pl Agnieszka Makowska, rzecznik prasowa Ringier Axel Springer Polska.
– Od 1 maja nasze biura będą wykorzystywane nie tylko jako miejsce pracy dla tych, którzy preferują pracę w biurze, ale również jako miejsce spotkań, burzy mózgów, integracji i współpracy zespołowej – dodaje Makowska.
Zatrudnieni w RASP mogą pracować z innego kraju UE
W firmie są redakcje, których członkowie będą przychodzić do biura np. w określone dni tygodnia – takie rozwiązania funkcjonowały w RASP już wcześniej (w czasie zimowego nasilenia pandemii część redakcji wróciło do pracy zdalnej). Są też np. zespoły, których członkowie pojawiać się będą w biurze sporadycznie, gdy zajdzie taka potrzeba.
Firma daje również możliwość pracy z każdego miejsca w Polsce. Ale nie tylko. Pracownicy RASP mogą wyjechać do innego kraju Unii Europejskiej i pracować tam do 30 dni w ciągu roku kalendarzowego – takie rozwiązanie spółka wprowadziła w czasie pandemii.
W związku ze zmianami w biurach w Warszawie i Krakowie pojawi się system smart office służący do rezerwacji biurek, miejsc parkingowych oraz sal konferencyjnych. – Nowy system ma zapewnić łatwą i szybką rezerwację biurka i miejsca parkingowego, a także udostępnienie go innym, gdy pracujemy zdalnie – mówi Makowska. Mimo tej zmian zachowano w biurach np. open space’y poszczególnych redakcji jak i gabinety.
Bez gabinetów w TVN Grupie Discovery
System rezerwacji biurek i miejsc parkingowych funkcjonuje też od 2021 r. w TVN Grupie Discovery. Tam jednak dodatkowo pozbawiono też prawie wszystkich pracowników własnych gabinetów (zachował je tylko zarząd).
Od dwóch tygodni w warszawskiej siedzibie firmy przy ul. Domaniewskiej 49 działa także punkt adaptacyjny „Projekt Świetlica” – całodzienny punkt opieki i adaptacji dla dzieci uchodźców z Ukrainy oraz rodziców/opiekunów, którzy mogą korzystać z oferty warsztatów i szkoleń orientacyjnych.
Ringier Axel Springer Polska jest właścicielem m.in. portali Onet.pl i Fakt24.pl, dziennika „Fakt”, tygodników „Newsweek Polska” i „Auto Świat” czy miesięcznika „Komputer Świat”.