Mateusz Golis w zarządzaniu zespołem i anteną Radia Złote Przeboje wesprze Agatę Strzałę, dotychczasową zastępczynię szefa tej sieci. Obowiązki dyrektora programowego stacji obecnie pełni Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.
– Mateusz jest radiowcem z krwi i kości, z dużą wiedzą i głową pełną pomysłów. Jednocześnie to człowiek z wielką energią i pasją do tego, co robi. Cieszę, że znalazł się w zespole Radia Złote Przeboje i że będziemy mogli współpracować – mówi Piotr Jaroszewski.
– Dołączam do Radia Złote Przeboje z wielką radością. Propozycja pracy w tak doświadczonym zespole radiowym była dla mnie z jednej strony zaszczytem, a z drugiej – sporym wyzwaniem. Wierzę, że razem uda nam się osiągnąć zakładane dla stacji cele – dodaje Mateusz Golis, nowy zastępca dyrektora programowego Radia Złote Przeboje.
Mateusz Golis jest związany z radiem od początku swojego zawodowego życia. Od 2012 r. był producentem programów muzycznych w Radiu ZET („ZET na Punkcie Muzyki” i „Lista Przebojów Radia ZET”). W 2015 r. został koordynatorem anteny, a w 2017 r. jej sekretarzem. Od 2018 r. odpowiadał także za przygotowanie i realizację projektów oraz akcji specjalnych. Z poprzednią rozgłośnią Golis rozstał się pod koniec 2021 r. Nowym sekretarzem redakcji Radia ZET został Kuba Olszewski, który po sześciu latach opuścił Antyradio.
Mateusz Golis jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Collegium Civitas.
Jarosław Barwiak po 21 latach rozstał się z Agorą
Jak się dowiedzieliśmy, w Radiu Złote Przeboje nie pracuje już Jarosław Barwiak. Od listopada 2012 r. pełnił on funkcję dyrektora programowego stacji.
– Jarosław Barwiak od października ub.r. nie jest w zespole Grupy Radiowej Agory. To była jego decyzja – mówi nam Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory. – Od tego czasu Piotr Jaroszewski łączy stanowisko dyrektora stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory z rolą osoby pełniącej obowiązki dyrektora programowego Radia Złote Przeboje.
Nadawca nie informował wcześniej o tej zmianie personalnej. Jarosław Barwiak z Grupą Radiową Agory był związany od 2000 r.
Słuchalność Radia Złote Przeboje: 2,7 proc.
Radio Złote Przeboje to sieć 24 lokalnych stacji, które nadają m.in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu i miastach Aglomeracji Śląskiej, a także online. Na antenie Radia Złote Przeboje można usłyszeć największe przeboje lat 80., 90. i dwutysięcznych.
W trzecim kwartale br. przychody Grupy Agora w segmencie radiowym wzrosły o 16,3 proc. do 25,7 mln zł, z czego wpływy reklamowe zwiększyły się o 11,7 proc. do 21,9 mln zł. W sprawozdaniu Agory zwrócono uwagę, że wartość całego rynku reklamy radiowej wzrosła w tym okresie tylko o 4 proc.
Z danych badania Radio Track wynika, że w okresie od listopada 2021 r. do stycznia 2022 r. średni udział Radia Złote Przeboje pod względem słuchania wyniósł 2,7 proc.