Związek zawodowy Agory po raz pierwszy od zwolnienia Jerzego Wójcika, dyrektora wydawniczego „Gazety Wyborczej”, zabrał głos. Na swoim facebookowym fanpage’u opisał ustalenia z zarządem. Wśród nich wymienione zostały podwyżki, których zarząd spółki nie wykluczył. Związek podjął także temat zwolnień grupowych. „Prezes Hojka powiedział, że podczas rozmów o budżecie na 2022 rok temat zwolnień grupowych w ogóle się nie pojawił. Obecnie nie są one rozważane – jednak z zastrzeżeniem, że decyzje rządu ws. pandemii i ewentualny lockdown może te plany zmienić” – napisał związek w mediach społecznościowych.
Związek zaznaczył, że liczy na szybkie rozwiązanie konfliktu, który trwa od czerwca br.
W Agorze funkcjonują już trzy związki zawodowe. Oprócz NSZZ „Solidarność” Agory i Inforadia (działa od 2011 roku) jest Inicjatywa Pracownicza w Agorze (od 2020 roku).
Dwa tygodnie temu do Krajowego Rejestru Sądowego wpisany został trzeci związek zawodowy Agory – Komitet Obrony „Gazety Wyborczej”, który zawiązał się jeszcze w czerwcu, przy okazji pierwszej odsłony konfliktu na linii „Gazeta Wyborcza” – zarząd Agory. W komitecie założycielskim związku znaleźli się m.in. redaktorka naczelna „Wysokich Obcasów” i „Wysokich Obcasów Extra” Aleksandra Klich, zastępczyni wydawcy „Gazety Wyborczej” Joanna Mosiej-Sitek, dziennikarz „GW” Wojciech Czuchnowski i dyrektorka sprzedaży i rozwoju cyfrowego Joanna Kwas.