Marzena Rogalska, dziennikarka radiowa i telewizyjna, od kilku lat pisze książki. Pod koniec 2016 r. wydała swoją pierwszą powieść „Wyprzedaż snów”, która doczekała się kontynuacji. Dwa lata później pojawiły się w księgarniach kolejne tomy trylogii: „Gra w kolory” oraz „Druga miłość”.
W zeszłym roku Marzena Rogalska wydała kolejną powieść „Czas tajemnic”, rozpoczynając sagę o Karli Linde. Druga część, zatytułowana „Kres czasów”, pojawiła się w maju br. A w najbliższą środę, 10 listopada, nakładem Wydawnictwa Znak, ukaże się „Ostatnia nadzieja” – trzeci tom cyklu o Karli Linde.
„Wraz z wybuchem wojny kończy się beztroskie życie Karli. Dziewczyna traci ukochanego, ojca, ojczyznę. Przed pogrążeniem się w rozpaczy ratują ją przyjaciele i myśl, że nawet najciemniejsza noc kiedyś się kończy” – czytamy w opisie książki. Nowa powieść ma być pełna tajemnic, a znaczna część akcji będzie się dziać w Londynie.
„W Londynie chodziłam śladami bohaterki”
– Wróciłam parę dni temu z Londynu, którego doświadczałam inaczej niż zwykle – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Marzena Rogalska. – Chodziłam śladami bohaterki trzeciej części sagi o Karli Linde, której przyszło właśnie tutaj spędzić większość czasu drugiej wojny światowej. Byłam podekscytowana tą podróżą, ale będąc na miejscu, uświadomiłam sobie, że mojej wędrówce towarzyszy przede wszystkim ogromne wzruszenie. Uruchomiły się bowiem na nowo opisane przeze mnie w „Ostatniej nadziei” historie, przypomniały życiorysy tych, którzy wojnę spędzili na emigracji, nie tylko z własnego wyboru. I z pełną odpowiedzialnością mówię, że „Ostatnia nadzieja” to jeszcze większe emocje.
Dziennikarka ujawnia, że tym razem Karlę okrutnie doświadcza los: traci bliskich, tęskni za Polską, ale mimo to próbuje przetrwać wojenne lata i robić coś pożytecznego, skoro sama nie może walczyć. – Idzie na kurs pielęgniarski, pracuje w legendarnym szpitalu św. Tomasza i tutaj o mało co nie ginie. Hm… nie jestem pewna, czy teraz nie zdradziłam za wiele – żartuje autorka „Ostatniej nadziei”.
Marzena Rogalska przez 12 lat w TVP
Marzena Rogalska od września jest jedną z gospodyń „Miasta kobiet” w TVN Style. Dziennikarka prowadzi też w piątki na antenie Radia Złote Przeboje popołudniową audycję „Piątek jak marzenie” (godz. 14-18).
W połowie lutego br. Marzena Rogalska po 12 latach współpracy pożegnała się z Telewizją Polską. Od września 2009 r. w TVP2 prowadziła „Pytanie na śniadanie”, najczęściej w duecie z Tomaszem Kammelem (w programie zastąpiła ją Izabella Krzan). Była też gospodynią kilku innych programów rozrywkowych i lifestylowych, takich jak „Zacznij od nowa”, „Gotowi do gotowania. Start!”, „To był rok!”, „Dzieciaki górą!”, „Przygarnij mnie”, „Domy przyszłości” i „Kocham cię, Polsko!”.
Ponadto Marzena Rogalska od ponad 20 lat jest związana z branżą radiową. W latach 1997-2002 pracowała w RMF FM, prowadziła tam m.in. audycje „Na językach”, „Weekend bez granic” i „Halo, to ja”. Później była związana z warszawskim Radiem Kolor (audycja „Zagraj swojej Marzenie”) i Antyradiem („Kuranty”).
Z Radiem Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory) współpracuje od jesieni 2008 r. Prowadziła tam m.in. audycje „Między słowami”, „Rodzinne śniadanie”, „Co mi powiesz, jak Cię złapię?!”, „Co nas kręci, co nas podnieca!”, „Fajne przez poufne!”, „Rogalska od kuchni”, „Muzyka mojego życia”.
Aktorka teatralna i filmowa
Marzena Rogalska zagrała dziennikarkę w filmach „Zakochani” i „Job” oraz serialach „Magda M.” i „Barwy szczęścia”. Występowała też w musicalu „Metro” oraz zagrała na deskach teatru Capitol w sztuce „Czy Ty to Ty?”. Na studenckim festiwalu „Fama” otrzymała nagrodę indywidualną za kreację aktorską.
Można ją było usłyszeć gościnnie na płytach zespołu Raz Dwa Trzy. Nagrała również piosenkę z Mattem Kowalskym.