Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski gospodarzami studia w TVN przy transmisjach ze skoków narciarskich

Damian Michałowski i Sebastian Szczęsny

Studio w TVN przy transmisjach z Pucharu Świata w skokach narciarskich będą prowadzili Sebastian Szczęsny, który przechodzi z Telewizji Polskiej, oraz Damian Michałowski, związany z Radiem ZET i „Dzień dobry TVN”.

Sebastian Szczęsny i Damian Michałowski w studiu TVN będą rozmawiać z gośćmi (zarówno obecnymi na miejscu, jak i poprzez komunikatory internetowe), łączyć się z reporterami i analizować najważniejsze wydarzenia i występy Polaków.

– Duet naszych prowadzących to doskonałe połączenie wielkiego doświadczenia w dziennikarstwie sportowym, wiedzy, poczucia humoru i energii. Intensywnie pracujemy, by wszyscy miłośnicy skoków narciarskich w Polsce mogli znaleźć w naszych studiach coś dla siebie – rozmowy ze skoczkami i trenerami, analizy ekspertów, materiały zza kulis Pucharu Świata – podkreśla Edward Miszczak, dyrektor programowy TVN.

W studiu będą wykorzystywane nowoczesne technologie, dzięki czemu widzowie zobaczą „teleportacje” ekspertów i skoczków oraz grafiki w rozszerzonej rzeczywistości ze statystykami. Do prezentacji licznych materiałów wideo, wywiadów, relacji pogodowych oraz wpisów w mediach społecznościowych posłużą specjalne wirtualne ekrany funkcyjne.

Same konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich będą komentować dziennikarze od lat związani z Eurosportem: Marek Rudziński i Igor Błachut.

Sebastian Szczęsny przechodzi do TVN z TVP

Jak informowaliśmy już w czwartek, Sebastian Szczęsny do TVN przechodzi po 17 latach pracy w Telewizji Polskiej, gdzie najpierw był ekspertem przy transmisjach z zawodów w skokach narciarskich, z potem przez wiele lat jednym z komentatorów. Skomentował ponad 280 konkursów Pucharu Świata, relacjonował też zimowe i letnie igrzyska olimpijskie.

Relacjonował też gale boksu zawodowego, zawody w podnoszeniu ciężarów, narciarstwie alpejskim oraz wyścigi kolarskie. Przed pracą w TVP był związany z RMF FM.

– Wreszcie się zaczyna! Mam ogromną nadzieję, że podobnie jak ja, widzowie już nie mogą się doczekać tej chwili, kiedy ruszy karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tym razem będzie się ona kręcić w nowych telewizyjnych okolicznościach, więc emocje są tym większe – mówi Szczęsny. – Wierzę, że wspólnie przeżyjemy niezapomniany, a przede wszystkim fascynujący sezon skoków narciarskich w TVN, Eurosporcie i Playerze – dodaje.

Michałowski w „Dzień dobry TVN” i Radiu ZET

Damian Michałowski z TVN jest związany od wiosny ub.r., wspólnie z Pauliną Krupińską prowadzi „Dzień Dobry TVN”.

Od 2010 roku pracuje w Radiu ZET. Początkowo prowadził serwisy sportowe, potem był jednym z gospodarzy popołudniowego pasma „Uważam ZET” (do którego wrócił jesienią ub.r.), a w 2018 roku współprowadzącym porannej audycji „Dzień dobry bardzo”.

Jako dziennikarz sportowy relacjonował m. in. igrzyska olimpijskie w Vancouver, mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w Oslo i Val di Fiemme, turniej Tour de Ski, a także piłkarskie Euro 2012.

– Możliwość wzięcia udziału w tak wielkim wydarzeniu, to powrót do moich zawodowych, sportowych korzeni. Bardzo się cieszę, że przy jednym stole usiądziemy razem z Sebastianem Szczęsnym, bo to jeden z największych fachowców w tej dyscyplinie sportu. Gwarantujemy świetnych gości w specjalnie zaprojektowanym studiu i moc wspólnego kibicowania! – zapewnia Michałowski.

Skoki narciarskie przez kilka lat w głównym TVN

W pierwszej połowie października Discovery ogłosiło, że przedłużyło do końca sezonu 2025/26 umowę dotyczącą transmisji m.in. z Pucharu Świata w skokach i innych dyscyplinach narciarskich. Nadawca nie udzielił sublicencji Telewizji Polskiej do pokazywania zawodów w kanale otwartym, będzie transmitował konkursy w głównym TVN, Eurosporcie 1 oraz w Playerze.

Umowa przedłużona przez Discovery Sports i pośredniczącą w sprzedaży praw firmę Infront obejmuje transmisje Pucharu Świata kobiet i mężczyzn w skokach narciarskich, narciarstwie alpejskim, biegach narciarskich, kombinacji norweskiej, snowboardzie, narciarstwie dowolnym, a także mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym i alpejskim oraz zawodów ISU w łyżwiarstwie oraz biathlonowego World Team Challenge i letniego Grand Prix w skokach narciarskich.

TVN Grupa Discovery w różnych kanałach będzie nadawać również szereg programów specjalnych poświęconych skokom, m.in. w TVN i TTV.

W kanałach TVP prawie wszystkie zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich pokazywano nieprzerwanie przez 20 lat, od sukcesów Adama Małysza w sezonie 2000/21. Wcześniej regularnie transmitowano turniej Czterech Skoczni. Od najbliższego sezonu Telewizja Polska nadal będzie pokazywać tylko turnieje w skokach narciarskich w Wiśle i Zakopanem, ponieważ prawa do tych transmisji w otwartych kanałach pozyskała od Polskiego Związku Narciarskiego (na początku 2019 roku umowę przedłużono do 2026 roku).

W komunikacie wydanym kilka godzin po informacji Discovery, że konkursy skoków będą transmitowane w głównym TVN, Telewizja Polska podkreśliła, że „to sytuacja bez precedensu”, ponieważ TVP „transmituje skoki narciarskie od kilkudziesięciu lat, budując popularność dyscypliny, rozpoznawalność zawodników i zwiększając ekspozycję sponsorów”.

Puchar Świata 2021/2022: terminarz konkursów

TVN Grupa Discovery w najbliższym sezonie zrelacjonuje wszystkie konkursy PŚ w skokach narciarskich (wraz z wchodzącym w skład imprezy Turniejem Czterech skoczni) oraz zawody na zimowych igrzyskach olimpijskich oraz mistrzostwa wiata w lotach narciarskich. Przy czym konkursy odbywające się w Polsce – w Wiśle (4 i 5 grudnia 2021) oraz w Zakopanem (15 i 16 stycznia 2022 roku) – będzie transmitować Telewizja Polska na mocy umowy z Polskim Związkiem Narciarskim.ody .

Skoki narciarskie terminarz 2021/22:

20 listopada 2021 – Niżny Tagił (ROSJA) – indywidualny
21 listopada 2021 – Niżny Tagił (ROSJA) – indywidualny
27 listopada 2021 – Ruka (FINLANDIA) – indywidualny
28 listopada 2021 – Ruka (FINLANDIA) – indywidualny
4 grudnia 2021 – Wisła (POLSKA) – drużynowy
5 grudnia 2021 – Wisła (POLSKA) – indywidualny
11 grudnia 2021 – Klingenthal (NIEMCY) – indywidualny
12 grudnia 2021 – Klingenthal (NIEMCY) – indywidualny
18 grudnia 2021 – Engelberg (SZWAJCARIA) – indywidualny
19 grudnia 2021 – Engelberg (SZWAJCARIA) – indywidualny
29 grudnia 2021 – 6 stycznia 2022 – 70. Turniej Czterech Skoczni (NIEMCY – AUSTRIA)
29 grudnia 2021 – Oberstdorf (NIEMCY) – indywidualny
1 stycznia 2022 – Garmisch-Partenkirchen (Niemcy) – indywidualny 4 stycznia 2022 – Innsbruck (Austria) – indywidualny
6 stycznia 2022 – Bischofshofen (Austria) – indywidualny
8 stycznia 2022 – Bischofshofen (AUSTRIA) – indywidualny
9 stycznia 2022 – Bischofshofen (AUSTRIA) – drużynowy
15 stycznia 2022 – Zakopane (POLSKA) – drużynowy
16 stycznia 2022 – Zakopane (POLSKA) – indywidualny
21 stycznia 2022 – Sapporo (JAPONIA) – indywidualny
22 stycznia 2022 – Sapporo (JAPONIA) – indywidualny
23 stycznia 2022 – Sapporo (Japonia) – indywidualny
28 stycznia 2022 – Willingen (NIEMCY) – drużyn mieszanych
29 stycznia 2022 – Willingen (NIEMCY) – indywidualny
30 stycznia 2022 – Willingen (NIEMCY) – indywidualny
4 lutego 2022 – 20 lutego 2022 – Igrzyska olimpijskie w Pekinie (CHINY)
26 lutego 2022 – Lahti (FINLANDIA) – drużynowy
27 lutego 2022 – Lahti (FINLANDIA) – indywidualny
3 marca 2022 – Lillehammer (NORWEGIA) – indywidualny
4 marca 2022 – Oslo (NORWEGIA) – drużyn mieszanych
5 marca 2022 – Oslo (NORWEGIA) – indywidualny
6 marca 2022 – Oslo (NORWEGIA) – indywidualny
11 marca 2022 – 13 marca 2022 – mistrzostwa świata w lotach w Vikersund (NORWEGIA)
19 marca 2022 – Oberstdorf (NIEMCY) – indywidualny, loty
20 marca 2022 – Oberstdorf (NIEMCY) – indywidualny, loty
25 marca 2022 – Planica (SŁOWENIA) – indywidualny, loty
26 marca 2022 – Planica (SŁOWENIA) – drużynowy, loty
27 marca 2022 – Planica (SŁOWENIA) – indywidualny, loty

Według danych Nielsen Audience Measurement w minionym sezonie, od listopada ub.r. do marca br., turnieje Pucharu Świata w skokach narciarskich oglądało średnio 3,16 mln osób w TVP1, 622 tys. w TVP Sport i 976 tys. w Eurosporcie 1.