W podcaście Piotr Pytlakowski i Piotr Najsztub będą opowiadali o polskich grupach mafijnych z lat 90. – Dla jednych to wspomnienie zamierzchłej przeszłości, dla innych – zupełnie nieznany świat, w który wręcz trudno uwierzyć. Polscy mafiozi lat 90. używają broni maszynowej i bomb; jeżdżą mercedesami, ale ci na dorobku – trabantami i ładami – stwierdzono w zapowiedzi zamieszczonej w „Polityce”.
– Polska mafia to także wprowadzane na krótko przepisy, które umożliwiały dorabianie się fortun w niedługim czasie; to słabe państwo z biedną, nierzadko skorumpowaną i słabą policją. Jak zaczęła się polska mafia, na czym gangsterzy zarobili najwięcej pieniędzy, jak między sobą walczyli, ale też jak wspólnie się bawili, kim tak naprawdę byli i dlaczego to wszystko bezpowrotnie się skończyło? O tym wszystkim w podcaście „Mafia po polsku” – zapowiedziano.
Odcinki „Mafii po polsku” będą dostępne w ramach subskrypcyjnej oferty podcastów Radia TOK FM. Na koniec czerwca br. z tej oferty korzystało 25,4 tys. użytkowników, wobec 24,3 tys. rok wcześniej.
W sierpniu br. serwis TOKFM.pl zanotował 1,4 mln użytkowników i 4,82 proc. zasięgu (według badania Mediapanel).
Piotr Pytlakowski od 1997 roku jest związany z tygodnikiem „Polityka”. Jest współautorem serialu dokumentalnego „Polska mafia” emitowanego w TVN w 2004 toku i jednym ze scenarzystów serialu fabularnego „Odwróceni”.
Piotr Najsztub od 2013 roku prowadzi w TOK FM cotygodniową audycję „Prawda nas zaboli”. Pracując w pierwszej połowie lat 90. W „Gazecie Wyborczej”, pisał m.in. artykuły śledcze.
Według badania Radio Track od lipca do września br. TOK FM miało 2,6 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,9 proc. rok wcześniej.