Akcja charytatywna „Pociąg Marzeń”. Dziennik Zachodni pomaga dzieciom z domów dziecka wyjechać na upragnione wakacje

Gala finałowa za nami

Kabaret Łowcy.B - ambasador akcji "Pociąg Marzeń"

Zakończyła się akcja charytatywna Dziennika Zachodniego „Pociąg Marzeń”. W trwającej pięć tygodni zbiórce, wspólnie z partnerami biznesowymi, udało się zebrać fundusze, które pomogą trzem domom dziecka z województwa śląskiego – z Katowic, Bielska-Białej i Częstochowy. Zwieńczeniem akcji była gala finałowa w redakcji Dziennika Zachodniego, na której placówkom wręczono vouchery o wartości 20 tysięcy złotych. Całe wydarzenie uświetnił występ kabaretu Łowcy.B – ambasadora akcji „Pociąg Marzeń”.

W czwartek, 29 lipca, w redakcji Dziennika Zachodniego odbyła się gala finałowa akcji charytatywnej „Pociąg Marzeń”, której byliśmy organizatorami. Wspólnie z partnerami biznesowymi, którzy zdecydowali się wesprzeć inicjatywę, zbieraliśmy pieniądze dla podopiecznych trzech domów dziecka w województwie śląskim.Uzbierane fundusze pozwolą na zorganizowanie wymarzonych wakacji dla dzieci z placówek z Katowic i Bielska-Białej. Placówka z Częstochowy zebrane przez nas środki przeznaczy m.in. na remont i sprzęt medyczny.

Wymarzone wakacje dla ponad XXX dzieci

Ponad XXX dzieci z domów dziecka w Katowicach oraz Bielsku-Białej pojedzie na wymarzone wakacje.
„Jesteśmy podróżnikami z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Cieszymy się z każdego wyjazdu i każdej wycieczki, nawet ze spaceru, Ważne, żeby był ciekawy. Lubimy to i jeśli możecie nam pomóc w realizacji naszej pasji to super!” – napisała w swoim liście dyrektorka placówki w Katowicach.

– Teraz dzieci marzą najbardziej o wakacjach, takich jak były kiedyś – mówi Marta Suchanek, starszy wychowawca koordynator w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej. Dodaje, że z powodu pandemii dzieci nie były na wakacjach z prawdziwego zdarzenia, więc teraz – kiedy pandemia odpuściła – chciałyby wyjechać na kolonie, zobaczyć morze. Niektóre po raz pierwszy, inne po raz kolejny.

Dzięki akcji „Pociąg Marzeń” Dziennika Zachodniego marzenia dzieci o wakacjach zostaną zrealizowane!

Remont placówki w Częstochowie

Częstochowski dom dziecka zebrane przez nas pieniądze przeznaczy na sprzęt medyczny.
– Obecnie największą potrzebą i marzeniem dzieciaków, ale i personelu, jest remont sal na samym oddziale. To jest w tej chwili priorytet – mówi Magdalena Szymczyńska, dyrektor placówki.

Akcja charytatywna „Pociąg Marzeń” Dziennika Zachodniego

Dziennik Zachodni po raz pierwszy zorganizował akcję “Pociąg Marzeń”. Do przedsięwzięcia zaprosił darczyńców oraz partnerów biznesowych. Zbiórka trwała pięć tygodni.

W każdym wydaniu gazety oraz codziennie na stronie internetowej Dziennika Zachodniego, od 25 czerwca aż do 29 lipca, widoczny był „Pociąg Marzeń”. Lokomotywą napędzającą byli ambasadorzy akcji – członkowie kabaretu Łowcy.B.

Tuż za nimi, w kolejnych wagonach pociągu, dostrzec można było partnerów akcji, dzięki, którym wydarzenie zakończyło się sukcesem.

Naszym celem było zebranie środków, które pozwolą na organizację wakacji dzieciom z domów dziecka w Katowicach oraz Bielsku-Białej, a także pomogą wyremontować i zakupić sprzęt medyczny dla placówki z Częstochowy.

Podczas finałowej gali dyrektorom placówek wręczone zostały vouchery z zebraną przez czas cały czas trwania akcji sumą pieniędzy. Występ kabaretu można było śledzić na naszym kanale w serwisie YouTube.

Komu dokładnie pomogliśmy?

Wspólnie pomożemy podopiecznym z trzech placówek w województwie śląskim w spełnieniu ich marzeń. Zebrane pieniądze przekazane zostaną do domów dziecka: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Dom nr 3 przy ul. Plebiscytowej w Katowicach – jeszcze niedawno był to Dom Dziecka „Stanica” w Katowicach, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Bielsku-Białej przy ul. Pocztowej oraz Stowarzyszeniu Pielęgniarsko-Opiekuńczemu „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie” w Częstochowie.

Dom dziecka w Katowicach

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom nr 3 przy ul. Plebiscytowej. Jeszcze niedawno był to Dom Dziecka „Stanica” w Katowicach. Istniał on do zeszłego roku, podobnie jak domy dziecka „Zakątek” i „Tęcza”. W ostatnim czasie przeprowadzona została jednak reorganizacja i połączono 12 placówek opiekuńczo-wychowawczych, które teraz są kierowane przez jedno Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Katowicach.

Dom dziecka w Bielsku-Białej

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza nr 3 przy ul. Pocztowej w Bielsku-Białej.

Dom dziecka w Częstochowie

Stowarzyszenie Pielęgniarsko-Opiekuńcze „Z ufnością w Trzecie Tysiąclecie”, opiekuje się dziećmi od urodzenia do czwartego roku życia. Częstochowski ośrodek, który działa przy ulicy Michałowskiego, powstał w 1999 roku z inicjatywy pielęgniarek. Obecnie Stowarzyszenie opiekuje się 23 dziećmi. Ośrodek jest placówką medyczną, dzieci mają profesjonalną opiekę i rehabilitację.