Ostatnio audycja „Tydzień kontra tydzień” odbywała się w niedzielę, 7 lutego br. Jej gościem był wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Kolejny program – przynajmniej według ramówki zamieszczonej na stronie internetowej Polskiego Radia – powinien zostać wyemitowany 21 lutego.
Jednak jak wynika z naszych informacji, Marek Mądrzejewski miał otrzymać wiadomość, że nie będzie już prowadzącym „Tygodnia”, ponieważ znika z ramówki. Polskie Radio miało nie zaproponować mu także nic w zamian, co oznacza, że nie będzie można go już usłyszeć na antenie.
W rozmowie z nami Marek Mądrzejewski potwierdził, że nie pojawi się już w programie oraz że kierownictwo nie przedstawiło mu innej propozycji. Na pytanie: „Jaka będzie teraz jego rola w Polskim Radiu?” powiedział, że „nie potrafi udzielić odpowiedzi” i poprosił, abyśmy skontaktowali się z rzeczniczką publicznego radia. Wysłaliśmy pytania w tej sprawie, czekamy na odpowiedź.
Brak „Debaty Jedynki”
Od poniedziałku, 8 lutego, aż do 1 kwietnia z ramówki Polskiego Radia zniknęła codzienna audycja „Debata Jedynki”. Mądrzejewski był jednym z prowadzących obok Magdaleny Ogórek, Antoniego Trzmiela i Michała Rachonia. Nadawca nie uzasadnił decyzji o zawieszeniu programu. W tym paśmie słuchacze usłyszą wydłużony „Muzyczny Ekspres”.
Marek Mądrzejewski to dziennikarz, twórca i gospodarz cyklicznej audycji „Debata Jedynki”, związany z Polskim Radiem od 1990 roku. W latach 1992-1993 był publicystą Redakcji Katolickiej Polskiego Radia. Od 1993 do 1997 roku był kierownikiem Redakcji Parlamentarnej Polskiego Radia, od 2006 roku dziennikarzem i komentatorem „Sygnałów Dnia” i kierownikiem Redakcji Publicystyki Jedynki.
W 2011 roku został zwolniony z pracy w Polskim Radiu, w 2014 roku przyjęto go z powrotem do Jedynki jako komentatora w Redakcji Publicystyki. Od 2015 roku pełnił funkcję zastępcy dyrektora-redaktora naczelnego Programu I, z funkcji został odwołany w lipcu 2019 roku. Jest także laureatem Złotego Mikrofonu za 2007 rok, otrzymał nagrodę rady programowej Polskiego Radia.
W okresie od listopada do stycznia br. publiczna Jedynka zanotowała udział w rynku na poziomie 5,4 proc.