Ostatnia „Lista Osobista” prowadzona przez Piotra Metza była obecna na antenie 3 października br. W sobotę 10 października wieczorne pasmo prowadził Michał Migała mimo że audycja Metza miała znaleźć się w jesienne ramówce Trójki – przynajmniej tak wynika z dokumentu, do którego treści dotarliśmy, a który zatwierdziła podczas ostatniego posiedzenia rada programowa Polskiego Radia.
O końcu audycji Piotr Metz poinformował słuchaczy na Facebooku.
– Dzień dobry. To już. Szkoda. Beatlesowska mantra „The End” sprzed tygodnia okazała się być, jak przystało, ostatnią. Proszę pamiętać na co dzień o jej uniwersalnym przekazie. do usłyszenia. ukłony. Piotr – napisał na Instagramie Piotr Metz.
Spytaliśmy go czy oznacza to jego ostateczne odejście z Trójki i Polskiego Radia, jednak do czasu publikacji tekstu nie odpowiedział na nasze pytania. Na stwierdzenie jednego z komentujących, że „czas się było stamtąd zwijać”, Metz odpowiedział: „Chciałem doczekać do transmisji nowej wersji 1 płyty Grechuty z Waglem i Noso 24.10. Nie udało się”.
Dziennikarz prowadzi także „Nocną strefę” we wtorki w Dwójce. Na razie nie wiadomo czy nadal będzie jednym z jej gospodarzy.
Trójka bez znanych głosów
Pod koniec maja – po zamieszaniu z Listą Przebojów Trójki – Piotr Metz deklarował, że wróci do Trójki, ale po przeprosinach dla Marka Niedźwieckiego, Bartosza Gila i Heleny Wachowicz. Ostatecznie zarząd Polskiego Radia nie przeprosił żadnej z tych osób (zrobił to osobiście były już dyrektor Trójki Kuba Strzyczkowski).
W ostatnich dniach z Trójką pożegnali się m.in. Patrycjusz Wyżga, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Rożek, Grażyna Dobroń, Roma Leszczyńska, Ola Budka, Kuba Strzyczkowski. Większość z tych dziennikarzy będzie tworzyć nową inicjatywę – Radio 357 na którego uruchomienie tydzień temu ogłoszono zbiórkę w serwisie Patronite.pl. W niedzielę wieczorem na projekt zebrano ponad 215 tys. złotych.
Piotr Metz jest jednym z założycieli Radia RMF FM, w którym do 2001 roku był dyrektorem muzycznym. W latach 1982-1990 był związany z Polskim Radiem do którego wrócił od 2005 roku. W latach 2016-2020 był dyrektorem muzycznym Trójki. W swojej karierze był także m.in. redaktorem naczelnym „Machiny”, dyrektorem artystycznym „Sopot Festival”, dyrektorem muzycznym Radia Kraków, dyrektorem muzycznym i programowym Radiostacji, dyrektorem programowym Radia Eska Kraków czy managerem ds. muzycznych i programowych MTV Polska. W 2007 roku otrzymał Złoty Mikrofon Polskiego Radia.
Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Trójka miała rekordowo niski wynik: 3,9 proc. udziału w rynku słuchalności.