„Reszta świata” nową audycją Michniewicza w Trójce

Strzyczkowski: w lipcu rozstrzygnięcie ws. przeprosin dla Niedźwieckiego

Tomasz Michniewicz

W piątek 17 lipca o godz. 10.00 startuje w Trójce nowa autorska audycja Tomasza Michniewicza – „Reszta świata”. – To będzie interdyscyplinarna formuła magazynowa: w poprzek podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska z elementami lifestyle’owymi czy poradnikowymi – zapowiada dziennikarz.

Tomasz Michniewicz wrócił do Trójki, po 10 latach przerwy, na początku lipca br. Od początku miesiąca prowadzi poniedziałkowe wydania „Klubu Trójki”. Teraz startuje ze swoją autorską audycją.

– „Reszta świata” to magazyn, który będzie pokazywał Polskę w kontekście globalnym – zarówno mechanizmy wpływu naszych decyzji na resztę świata, czego najczęściej nie dostrzegamy, ale też procesy, jakim sami jesteśmy poddawani. Choć nie zdajemy sobie z tego sprawy, mają one wpływ na nasze decyzje i wybory. To będzie interdyscyplinarna formuła magazynowa: w poprzek podróży, spraw międzynarodowych, ekologii i ochrony środowiska z elementami lifestyle’owymi czy poradnikowymi. Zapraszam w każdy piątek od godz. 10.00 do 12.00 – mówi dziennikarz.

Tomasz Michniewicz przez wiele lat był związany z Polskim Radiem, między innymi jako szef i reporter wielu podróżniczych i międzynarodowych projektów, zarówno w Trójce, jak i Czwórce (wówczas Polskim Radiu BIS) – akcji „Trójka Przekracza Granice”, mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2008, „Dnia Expo 2012”, Igrzysk Olimpijskich w Pekinie czy wyborów prezydenckich w USA w 2008 roku. W Radiu BIS prowadził autorskie programy kulturalne („Dobry Wieczór”, magazyn filmowy „Klaps”), muzyczne (promującą debiutantów „Scenę”), informacyjno-publicystyczne („Popołudnik”) i rozrywkowe („Treleranek”). Jest także autorem pierwszego w Polsce programu o backpackingu „Dziko i Tanio”. Prowadził też autorską audycję w radiowej Jedynce w latach 2013-2016. W ostatnim czasie był gospodarzem programu „Mapa świata” w Radiu Zet. Jest członkiem jury Kolosów, najważniejszej nagrody podróżniczo-eksploratorskiej w Polsce oraz Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic.

To część zmian, jakie zachodzą w Trójce. Większość z nich wymyśla i przeprowadza dyrektor Kuba Strzyczkowski. Kilka dni temu Strzyczkowski poinformował na trójkowym Facebooku, że chciał zamieścić na stronie rozgłośni przeprosiny, na które czeka posądzony o nieuczciwe rozstrzygnięcia w Liście Przebojów Marek Niedźwiecki. Na te przeprosiny nie daje zgody zarząd Polskiego Radia, natomiast wicedyrektor stacji Mirosław Rogalski nie zamierza zrezygnować z tego stanowiska, chociaż zespół nie chce z nim współpracować.

– Nie mam na razie żadnej odpowiedzi od władz Polskiego Radia w sprawach, o których pisałem. Jednak mam przekonanie, że do końca lipca wszystko się rozstrzygnie – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Kuba Strzyczkowski. Dodaje, że jest w kontakcie z Markiem Niedźwieckim w sprawie jego powrotu na antenę. – Także tutaj jestem dobrej myśli – dodaje. Dyrektor Trójki w rozmowie z mediami podkreśla, że współpraca z zarządem – poza wspomnianymi kwestiami – układa mu się bardzo dobrze i nie rozważa odejścia ze stanowiska.

Według badania Radio Track w drugim kwartale br. Trójka miała 4,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 5,3 proc. rok wcześniej.