„LigaPL” z Kanału Sportowego trafi do TVP Sport

LigaPL na antenę TVP Sport trafi od 1 czerwca, o ile wystartuje PKO BP Ekstraklasa

Jeśli powrócą rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, to na antenie TVP Sport pojawi się „LigaPL”, program Kanału Sportowego z YouTube. – Do zakończenia sezonu mamy 11 kolejek i tyle takich programów przewidujemy – oświadczył Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

Szkolnikowski był gościem Krzysztofa Stanowskiego podczas transmitowanego późnym wieczorem w środę na YouTube cyklicznego programu „Hejt Park”, w którym prowadzący i jego gość rozmawiają z dzwoniącymi do studia widzami. Szkolnikowski zapowiedział m.in., że 18 maja do TVP Sport powróci „Sportowy wieczór”, a do końca miesiąca także inne programy zawieszone na czas pandemii.

„LigaPL” jako uzupełnienie poniedziałkowej ramówki TVP Sport

Zapowiedział też, że z Kanału Sportowego do TVP Sport trafi publicystyczny program o PKO BP Ekstraklasie, w którym byli i obecni piłkarze rozmawiają o futbolu bez udziału dziennikarza prowadzącego. Biorą w nim udział Łukasz Trałka, Jakub Wawrzyniak i Michał Żewłakow oraz czwarty, zmieniający się co tydzień uczestnik. – Ten format bardzo mi się podoba. Jeżeli wystartuje Ekstraklasa, to będziemy go oglądać na naszej antenie. Będzie to doskonałe uzupełnienie naszej poniedziałkowej ramówki, w której mamy już programy piłkarskie – „4-4-2” oraz „Gol” – powiedział Szkolnikowski.

Zawieszone w marcu z powodu pandemii rozgrywki Ekstraklasy mają wrócić pod koniec maja, o ile nie zostaną wykryte przypadki koronawirusa wśród piłkarzy. „LigaPL” zadebiutowałaby w poniedziałek 1 czerwca. Na 30 maja TVP Sport planuje transmisję z meczu Lech Poznań – Legia Warszawa.

„LigaPL” dołączy do „Stanu futbolu”

Na antenie TVP Sport pokazywany jest już od dawna program „Stan futbolu” produkowany przez Weszło, którego szefem i właścicielem jest Krzysztof Stanowski (jeden z czwórki właścicieli Kanału Sportowego, oprócz Mateusza Borka, Michała Pola i Tomasza Smokowskiego). „LigaPL” ma być początkiem współpracy pomiędzy publicznym a kolejnym prywatnym nadawcą. W TVP Sport będzie pokazywana w poniedziałkowe wieczory. Obecnie w Kanale Sportowym transmisje odbywają się w niedzielne południa.