Matyszkowicz w zarządzie przejmuje nadzór nad jednostkami Paczuskiej

Mateusz Matyszkowicz

Mateusz Matyszkowicz przejmie w zarządzie Telewizji Polskiej nadzór nad jednostkami, za które odpowiadała Marzena Paczuska – dowiedział się „Presserwis”.

Marzenie Paczuskiej, którą we wtorek w obowiązkach członka zarządu zawiesiła rada nadzorcza TVP, podlegały Ośrodek Kanałów i Serwisów Internetowych, TVP Polonia i Biełsat TV.

Mateusz Matyszkowicz dalej nadzorować będzie Centrum Kultury i Historii, Agencję Kreacji Filmu i Serialu, Agencję Kreacji Teatru Telewizji, Agencję Kreacji Publicystyki, Dokumentu i Audycji Społecznych, Ośrodek Dokumentacji i Zbiorów Programowych oraz Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej.

P.o. prezesowi TVP Maciejowi Łopińskiemu będą podlegały jednostki, które kontrolował Jacek Kurski: Biuro Programowe, TVP Sport, TVP ABC, Telewizyjna Agencja Informacyjna, Biuro Spraw Korporacyjnych, Biuro Strategii i Projektów, Biuro Audytu i Kontroli Wewnętrznej, Biuro Prawne, Biuro Kontrolingu i Restrukturyzacji, Biuro Rachunkowości, Biuro Zarządzania Kapitałem Ludzkim, Biuro Zakupów i Zamówień Publicznych, Biuro Reklamy, Biuro Negocjacji i Nadzoru Produkcji, Biuro Dystrybucji, Agencja Kreacji Rozrywki i Oprawy, Centrum Usług Produkcyjnych, Ośrodek TVP Technologie, Ośrodek Administracji, Ośrodek Inwestycji i Technologii oraz 16 oddziałów terenowych.