Reporterzy Radia Gdańsk będą docierali z mikrofonem do ludzi oszukanych, niesłusznie oskarżonych, czy zrujnowanych przez decyzje urzędników, by zaprezentować ich historie na antenie. Pierwsze wydanie – 13 lutego – będzie opisywać problemy wychowawców i wychowanków domu dziecka w Malborku.
W audycji „SOS reporterzy” zadaniem dziennikarzy Radia Gdańsk ma być nie tylko ujawnienie różnych nieprawidłowości, błędnych decyzji urzędników i osób reprezentujących wymiar sprawiedliwości, lecz także znaleźć rozwiązanie danego problemu lub przynajmniej publicznie przedstawiać racje zainteresowanych.
– Będziemy wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, bulwersującego, gdzie rozgrywają się ludzkie dramaty, gdzie potrzebna jest pomoc, a ostatnią deską ratunku dla poszkodowanych są dziennikarze – mówi Olga Zielińska, która odpowiada za program. – „SOS reporterzy” to kolejna audycja, w której stawiamy na pokazywanie ludzkich problemów. Liczymy, że to sygnały od mieszkańców Pomorza będą głównym źródłem inspiracji dla naszych dziennikarzy. Dlatego czekamy na zgłoszenia tematów od słuchaczy – komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Artur Kiełbasiński, sekretarz redakcji.
Reporterski program jest kolejnym, który ma wpisywać się w nową strategię programową Radia Gdańsk: być bliżej ludzi i ich spraw. Mówił o tym w styczniu br. podczas prezentacji nowej ramówki prezes rozgłośni, Adam Chmielecki. 29 stycznia na antenie radia zadebiutowała audycja „Historia nieoczywista” Karola Nawrockego, dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Raz w miesiącu będzie rozmawiał o historii z osobami niezajmującymi się nią na co dzień.
Z raportu Radio Track Kantar Polska, opracowanego przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w okresie od lipca do grudnia 2019 udział Radia Gdańsk w trójmiejskim rynku słuchalności wyniósł 6,3 proc.