Łukasz Warzecha stracił drugą audycję w Polskim Radiu 24

„Uzasadnienia nie podano, odgadnijcie je sami”

Łukasz Warzecha

Publicysta Łukasz Warzecha nie będzie już prowadził w Polskim Radiu 24 coniedzielnej audycji „Wróżenie z Faktów”. Podkreśla, że zrezygnowano ze współpracy z nim nagle, nie podając przyczyny.

Warzecha prowadził „Wróżenie z Faktów” od 2016 roku. Co niedzielę, zapraszał publicystów i – analizując bieżące wydarzenia – rozmawiał z nimi o tym, co może przynieść kolejny tydzień. Audycja nadawana była o godz. 18.06 do 19.00, ostatnie wydanie Warzecha poprowadził w minioną niedzielę 10 listopada. Gośćmi byli Mariusz Gierej z portalu mPolska24.pl oraz Karol Gac z serwisu DoRzeczy.pl.

Polskie Radio umieściło kolejną audycję Łukasza Warzechy w ramówce na niedzielę, 17 listopada. Ale we wtorek Warzecha poinformował, że stacja znienacka podziękowało mu za współpracę i kolejnych audycji już nie będzie. – Nie podano mi żadnego uzasadnienia, muszą je sobie Państwo sami odgadnąć. Wszystkim słuchaczom mojej audycji oraz wielu jej gościom bardzo dziękuję – napisał publicysta na Twitterze.

Polskie Radio nie odpowiedziało na razie na nasze pytanie, dlaczego zakończono współpracę z Łukaszem Warzechą ani co zastąpi w ramówce jego program.

Otrzymałem właśnie informację, że kierownictwo @polskieradiopl postanowiło zdjąć z anteny mój program „Wróżenie z Faktów”. Nie podano mi żadnego uzasadnienia, muszą je sobie Państwo sami odgadnąć. Wszystkim słuchaczom mojej audycji oraz wielu jej gościom bardzo dziękuję.

— Łukasz Warzecha (@lkwarzecha) November 12, 2019

To drugi ostatni już program Łukasza Warzechy zdjęty z anteny Polskiego Radia 24. W listopadzie 2018 roku z ramówki zniknęła wtorkowa audycja „Szukając dziury w całym”. Była emitowana przez niemal cztery lata.

W styczniu br. Łukasz Warzecha po pięciu latach przerwy wznowił współpracę z dziennikiem „Fakt”. Natomiast w sierpniu br. przeniósł swoje felietony internetowe z Wirtualnej Polski do Onetu.

Według badania Radio Track od lipca do września br. udział Polskiego Radia 24 pod względem słuchania w okresie w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 0,6 proc. (po wzroście o 0,2 pkt proc. w skali roku).