Według naszych rozmówców połączenie jest już postanowione, ale musi je jeszcze zatwierdzić rada nadzorcza Polskiego Radia, która w przyszłym tygodniu ma zająć się zmianami w strukturze spółki. Te zaczną obowiązywać prawdopodobnie od początku lipca.
Obecnie Informacyjną Agencją Radiową, Polskim Radiem 24 i portalem Polskieradio.pl kieruje Paweł Piszczek i to on – jak wynika z naszych informacji – ma być szefem nowej, połączonej redakcji publicznego radia. Piszczek dyrektorem IAR został w kwietniu 2017 roku za prezesury Jacka Sobali, w marcu 2018 roku zaczął kierować Polskim Radiem 24, a w lutym 2019 roku portalem Polskieradio.pl.
Naczelne redakcje do likwidacji
Jednocześnie Polskie Radio, jak już informowaliśmy, chce rozwiązać trzy naczelne redakcje: publicystyki międzynarodowej, gospodarczą i sportową.
– Otrzymaliśmy zapewnienie, że nikt nie zostanie zwolniony – mówi dziennikarz jednej z redakcji, zaznaczając, że pracownicy nie wiedzą, jak będzie w rzeczywistości. Dziennikarze mają zostać przydzieleni do poszczególnych anten Polskiego Radia.
Naczelne redakcje powstały za prezesury Andrzeja Siezieniewskiego – publicystyki międzynarodowej i sportową utworzono w 2012 roku, a gospodarczą w 2013 roku. Odpowiadają za tworzenie programów dla poszczególnych anten. Formalnie to szefowie redakcji decydują o kształcie audycji i podlegają – podobnie jak dyrektorzy anteny – bezpośrednio zarządowi.
Redakcją międzynarodową kieruje Grzegorz Ślubowski, sportową Cezary Gurjew, a gospodarczą Arkadiusz Ekiert.
– Jesteśmy w trakcie prac nad zmianą w strukturze organizacyjnej Polskiego Radia. Informację na ten temat przekażemy państwu w momencie, kiedy zmiany zostaną zatwierdzone – mówi Ewelina Steczkowska, p.o. rzecznik prasowy Polskiego Radia.