Poseł PO Tomasz Siemoniak we wtorek przed południem zamieścił na Twitterze zdjęcie pokazujące, jak razem z Pawłem Wojtunikiem, startującym z listy Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego, uczestniczyli w demonstracji przed Ministerstwem Edukacji Narodowej popierającej postulaty strajkujących nauczycieli. – Z Pawłem Wojtunikiem – jako ojcowie dzieci w wieku szkolnym – wspieramy protestujących nauczycieli pod MEN – napisał Siemoniak.
Wieczorem przy tym wpisie dodano dwa komentarze z profilu Polskiego Radia 24. – Wy zawsze żeście łamali prawo… dlatego wspieracie tych, co prawo łamią… dziady kalwaryjskie! – stwierdzono w jednym. – dziady dziady pluskwy – napisano w innym.
Oba komentarze szybko usunięto, ale niektórzy internauci zdążyli zrobić pokazujące je zrzuty ekranu, które zaczęły krążyć po Twitterze.
Ponadto z profilu twitterowego Polskiego Radia 24 skrytykowano wypowiedzi przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny i europosła tej partii Michała Boniego dotyczące strajku nauczycieli. – Ty szkodzisz Polsce i Polakom… dziadku kalwaryjski – napisano do Schetyny. – Jakiego? Dbając o swoje i mając za nic uczniów? – skomentowano słowa Boniego o zwycięstwie strajkujących.
Na krótko pojawił się też komentarz popierający opinię posłanki PiS Anny Sobeckiej, że nagrody i premie, o których decydują samorządy, powinni dostać ci nauczyciele, którzy nie uczestniczą w strajku. Pochwalono też uczniów jednej ze szkół w Opolu, którzy wspólnie z rodzicami zaapelowali do pedagogów, by na czas klasyfikowania uczniów zawiesili strajk.
Wszystkie te wpisy zostały skasowane niebawem po publikacji.
– Ktoś się nie przelogował 🙂 – skomentował pierwszy z tych wpisów Tomasz Dereszyński z „Polski The Times”. – Może właśnie się przelogował… Przynajmniej widać, gdzie PiS zatrudnia na etatach swoich trolli – stwierdził Tomasz Siemoniak. – Temu trollowi PiS najwyraźniej Polskie Radio mało płaci, skoro stać go tylko na „dziady dziady pluskwy”… – dodał Siemoniak.
– Gratulujemy tej stacji która nazywa się radiem publicznym. Zapomnieli państwo że jesteście radiem opłacanym z pieniędzy wszystkich Polaków? Czy nigdy nie wiedzieliście? – spytał Jacek Czarnecki z Radia ZET.
– Czy ktoś mi może wyjaśnić co się ostatnio dzieje na kontach mediów publicznych? – zapytała Dominika Długosz z Newsweek.pl.
Twitterowy profil Polskiego Radia 24 obserwuje 39,2 tys. użytkowników.
Według badania Radio Track w pierwszym kwartale br. stacja miała 0,5 proc. udziału w rynku słuchalności, tyle samo co rok wcześniej.