W serwisie internetowym „Oxford Mail” poinformowano, że Stanisław Skarżyński będzie relacjonował wydarzenia związane z grupami społecznymi, które nie są wystarczająco obecne w mediach.
– Polityka to mój naturalny obszar specjalizacji, ale jako dziennikarz zajmujący się tematyką społeczną będę mógł połączyć to z szerszym spojrzeniem, zobaczyć jak ludzie w swoich domach i lokalnych społecznościach tak naprawdę są związani z polityką – powiedział Skarżyński. – Chcę też znaleźć sposób, żeby ponownie angażować młodych czytelników i przystosować informacje do nich – dodał.
Stanisław Skarżyński został zatrudniony w ramach dotacji, którą Facebook przyznał Państwowej Radzie Szkolenia Dziennikarzy. Internetowy gigant przekazał 4,5 mln funtów na zatrudnianie przez dwa lata reporterów, którzy będą zajmować się tematyką lokalnych społeczności. Rada rozdysponowuje teraz te środki między wydawców.
Skarżyński mieszka w Anglii od trzech miesięcy. – Zmęczyła mnie polska polityka. Mimo że Wielka Brytania przechodzi teraz przez brexit, Polska jest daleko w tyle. Pod wieloma względami, nawet w takich małych rzeczach jak recykling, prawo homoseksualistów do małżeństw i obecność mniejszości etnicznych w mediach. Tutaj to wszystko się dzieje, to rzeczywistość – dla mnie to jak przeskok 20-30 lat do przodu – opisał.
Skarżyński w Radiu ZET, OKO.press i „Gazecie Wyborczej”
Stanisław Skarżyński od czerwca 2017 do sierpnia ub.r. pracował w „Gazecie Wyborczej”, był redaktorem prowadzącym cotygodniowego działu „Osiem dziewięć”, w którym zamieszczano teksty osób urodzonych w latach 80. i 90.
Wcześniej przez prawie rok był zastępcą redaktora naczelnego OKO.press, a w latach 2010-2016 wydawcą „Gościa Radia ZET” (odszedł po zmianie prowadzącego z Moniki Olejnik na Konrada Piaseckiego).