Nowy skład komitetu został powołany podczas zgromadzenia radiowego EBU w bułgarskiej Sofii. Poza Pawłem Kwiecińskim w jego składzie znalazło się 13 przedstawicieli europejskich mediów publicznych, m.in. z krajów takich jak: Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Szwajcaria, Szwecja, Czechy czy Węgry. Kadencja nowego komitetu radiowego potrwa dwa lata.
– To, że Polskie Radio ma swoich przedstawicieli w takich ciałach jak komitet techniczny czy komitet radiowy, jest dla mnie niezwykle cenne, bo to jest wyraz zaufania do Polskiego Radia, to jest ocena tego co w Polskim Radiu robimy, jak przedstawiamy rzeczywistość, jak zajmujemy się kulturą, jak zajmujemy się teatrem i jak realizujemy naszą publiczną misję – informuje Paweł Kwieciński.
Komitet radiowy EBU określa priorytety współpracy radiofonii publicznych na poziomie międzynarodowym, decyduje o wspieraniu członków w innowacjach, sytuacjach kryzysowych czy planach transformacji, dba o dystrybucję najbardziej wartościowych projektów, szkolenia, decyduje o alokacji funduszu na innowacje.
Europejska Unia Nadawców działa na rzecz mediów publicznych, dążąc do utrzymania ich statusu na lokalnych i międzynarodowych rynkach. W jej skład wchodzi 117 organizacji medialnych z 56 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, a dodatkowo 33 organizacje zrzeszone z Afryki, Azji, Oceanii i obu Ameryk.