Portal Aktuality.sk, kontrolowany przez niemiecką grupę prasową Axel Springer, dla którego pracował Kuciak, potwierdził informację publicznej telewizji, że Miroslav Marček podczas wielogodzinnego przesłuchania przyznał się do winy.
Marček jest jedną z pięciu osób zatrzymanych pod zarzutem udziału w morderstwie dziennikarza. Wcześniej informowano, że pomagał zabójcy, którego przywiózł na miejsce zbrodni. W połowie marca słowacka prokuratura poinformowała o postawieniu zarzutu zlecenia zabójstwa biznesmenowi Marianowi Kocnerowi. W swoich artykułach Ján Kuciak pisał o sprawach dotyczących 55-letniego Kocnera, właściciela kilku firm z branży nieruchomości. Były redaktor naczelny i szef Jána Kuciaka, Peter Bardy, ujawnił w 2017 roku, że Marian Kocner groził Kuciakowi. Podejrzany o oszustwa, Kocner został aresztowany w czerwcu 2018 r. Według doniesień medialnych miał związki z członkami rządzącej partii SMER.
Po śmierci dziennikarza, w lutym 2018 r., na Słowacji dochodziło do masowych demonstracji. Dziennikarz opisywał powiązania biznesowe słowackich polityków i defraudacje funduszy unijnych na rolnictwo, do których miało dochodzić na Słowacji na wielką skalę. Ze stanowiska ustąpił wówczas premier Słowacji, Robert Fico z rządzącej Słowacją socjaldemokratycznej partii SMER. Na stanowisku premiera zastąpił go inny członek tej partii Peter Pellegrini. Robert Fico jednak dalej kieruje SMER. Słowackie media ciągle informują o nowych wątkach w toczącym się śledztwie.
Opinia publiczna naszego południowego sąsiada liczy na szybkie zakończenie śledztwa w sprawie Kuciaka po marcowych wyborach prezydenckich na Słowacji. Słowacy chcą zmian, m.in. ukrócenia korupcji i niejasnych powiązań polityczno-biznesowych w swoim kraju. Pierwsza kobieta na stanowisku prezydenta, prawniczka o liberalnych poglądach, Zuzanna Čaputová zastała Słowację podzieloną, z rosnącymi nierównościami społecznymi, korupcją i z niezakończonym śledztwem w sprawie Kuciaka, który naraził się słowackim politykom na szczytach władzy. Čaputová w swojej kampanii mówiła o potrzebie poszukiwania prawdy w życiu publicznym. Od śmierci Kuciaka i Kušnírovej minął ponad rok, ale społeczna frustracja nie minęła. Słowacy rządzeni w latach 90. przez Vladimira Mečiara, który doprowadził kraj do izolacji na arenie międzynarodowej, obawiają się powtórki tamtych czasów na skutek niejawnych działań rządzącej partii SMER.
Ján Kuciak i jego narzeczona Martina Kušnírovej zginęli w swoim domu w lutym 2018 roku, kiedy dziennikarz przygotowywał się do opublikowania raportu na temat powiązań między słowackimi politykami a włoską mafią oraz na temat oszustw związanych z funduszami rolnymi.