Marta Manowska, dziewczyna ze Śląska i prowadząca „Sanatorium miłości” i „Rolnik szuka żony”

Marta Manowska

Rolnicy szukają żon, kuracjusze w sanatirium miłości, a prezenterka tego programu robi karierę. Kim jest Marta Manowska? Okazuje się, że…

Marta Manowska urodziła się w Siemianowicach Śląskich, mieszkała w Katowicach. Tutaj też ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Poza tym prezenterka studiowała także historię sztuki na hiszpańskim Universidad de Valladolid.

Była dziennikarką radiowej „Trójki”, pisała artykuły w „Dzienniku Zachodnim”.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebook’u prezenterki znajdziemy też informację, że organizowała kampanię wyborczą w Jarocinie i była gwiazdą kampanii reklamowej województwa lubelskiego.

Napisała też dwie książki: „Nacjonalizmy w Hiszpanii” oraz „Bytomianie – ich życie i miasto”.

Ale to dzięki programowi „Rolnik szuka żony” zrobiła karierę, która teraz pozwala jej prowadzić kolejny program „Sanatorium miłości”.

Program emitowany na TVP 1 „Rolnik szuka żony” to odpowiednik odnoszącego sukcesy na całym świecie brytyjskiego formatu telewizyjnego „Farmer Wants a Wife”, który powstał na podstawie pomysłu Country Living Magazine, we współpracy z polską firmą FremantleMedia.

Do tej pory program został zrealizowany w 30 krajach, w tym między innymi w Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Australii i USA.