Józef Oleszkowicz p.o. dyrektorem TVP 3 Rzeszów

Józef Oleszkowicz został pełniącym obowiązki dyrektorem TVP 3 Rzeszów. Oddziałem nie kieruje Józef Matusz, który został zawieszony.

– Zostałem zawieszony w pełnieniu obowiązków dyrektora, ale takie jest prawo przełożonych i dla mnie zaszczytem była praca w TVP – komentuje Józef Matusz.

Oleszkowicz potwierdza, że jest p.o. dyrektorem rzeszowskiego oddziału. W przeszłości był już dyrektorem TVP 3 Katowice, obecnie jest tam kierownikiem agencji producenckiej.

Józef Matusz dyrektorem TVP 3 Rzeszów został w marcu 2016 roku. Był prezesem rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Pracował m.in. w „Rzeczpospolitej” i „Nowinach”.

W zeszłym tygodniu stanowisko stracił Tomasz Szymborski, dyrektor TVP 3 Katowice. Z kolei wcześniej Rafał Marek zastąpił Bogdana Wasztyla w roli szefa TVP 3 Kraków.