Justyna Dżbik z Radiem ZET związana jest od kwietnia 2016 roku. Wcześniej w latach 2007-2016 była związana z Polskim Radiem: pracowała w radiowej Jedynce, a wcześniej w Czwórce. Prowadziła również programy w Telewizji Polskiej m.in. „Poziom 2.0” w TVP2, „Qadrans Qltury” w TVP Warszawa oraz „Rower Błażeja” w TVP1.
Ostatnio dziennikarka prowadziła „Halo ZET” wspólnie z Kamilem Noselem. W audycji prowadzący dyskutują ze słuchaczami o najciekawszych tematach dnia. Audycja nadawana jest od poniedziałku do czwartku między godz. 21.00 a 23.00. Poprzednio współprowadzącym program był już Marcin Łukasik.
Zmiana gospodarzy w „Halo Zet” wynika z urlopu macierzyńskiego Justyny Dżbik.
Marcin Łukasik w 2016 roku przeszedł do Radia ZET z RMF FM, prowadzi też codzienne pasmo „Wieczór z Radiem ZET” (emisja od 18.00 do 21.00).
Przypomnijmy, że przed weekendem z Radiem ZET rozstała się dziennikarka Marzena Chełminiak. Ostatnio prowadziła weekendowy program „Życie jak marzenie”, który znika z anteny.
Zmiany personalne w Radiu Zet
Marzena Chełminiak to kolejna osoba, która żegna się z Radiem Zet po wieloletnim okresie współpracy. W październiku, po 24 latach, z nadawcą rozstała się Agnieszka Siemiak-Harton, szefowa anteny Radia Zet.
Stanowisko redaktora naczelnego po ponad roku przestał pełniłć Sławomir Assendi. Zastąpił go Michał Celeda jako pełniący obowiązki naczelnego rozgłośni. Od października obowiązki dyrektora muzycznego Radia ZET przejęła Agnieszka Woźniak. Pełniący poprzednio tę funkcje przez ponad rok Zbigniew Zegler rozstał się ze stacją.
Pod koniec lipca br. zmienił się właściciel Eurozetu (do którego oprócz Radia ZET należą Antyradio, Meloradio i Chillizet). Czech Media Invest sfinalizowała kupno 100 proc. udziałów firmy od Grupy Lagardere za 73 mln euro. W związku z transakcją do rady nadzorczej Eurozetu weszli członkowie zarządu Czech Media Invest.
Według danych Radio Track Millward Brown, w trzecim kwartale tego roku udział Radia ZET w słuchalności wyniósł 12,3 proc. (spadek o 1,8 p. proc. rdr.).