„Gazeta Wyborcza” uruchomiła Szkołę Redaktorów

Ruszyła pierwsza edycja Szkoły Redaktorów „Gazety Wyborczej”, skierowana do dziennikarzy pracujących w Agorze.

W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się m.in. na czym polega warsztat redaktora współczesnych mediów, jak wspierać zawodowy rozwój dziennikarzy oraz wykorzystywać innowacyjne pomysły światowych gazet i portali.

Pierwsza edycja projektu „GW” rozpoczęła się w listopadzie.  Biorą w niej udział redaktorzy dziennika, serwisu Wyborcza.pl, wydań lokalnych i magazynów oraz portalu Gazeta.pl. Do kolejnych edycji „Gazeta Wyborcza” planuje zaprosić także chętnych z innych mediów.

Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeń, wykładów oraz warsztatów. Prowadzą je m.in. Roman Imielski, Piotr Stasiński, Aleksandra Sobczak, Marcin Kącki, Paweł Goźliński, Vadim Makarenko oraz Włodzimierz Nowak.