Adam Borowicz z Rudy Śląskiej, autor vloga Jestem Borowicz, będzie miał swój program w TVP

Emisja już od drugiej połowy września 2018 r.

Adam Borowicz

Program podróżniczo-kulinarny Adama Borowicza pt. Jestem Borowicz to nowość na antenie TVP2. Jestem Borowicz wystartuje już w drugiej połowie września 2018 r. Ślązak z Rudy Śląskiej ma szanse stać się nowym Makłowiczem?

Adam Borowicz jest gwiazdą internetu i Youtube’a. Teraz Ślązak ma szansę podbić też telewizję. W czasie konferencji ramówkowej Telewizji Polskiej, która odbyła się 23 sierpnia 2018 r. ujawniono, że w Adam Borowicz będzie miał w TVP2 swój program, pod nazwą „Jestem Borowicz” – taki tytuł zresztą nosi jego rozchwytywany w sieci vlog. Ma szansę zastąpić w roli kulinarnego guru Roberta Makłowicza, który jakiś czas temu odszedł z Telewizji Polskiej.

Szkocja????na pewno ……blue heven😊🌞 pic.twitter.com/0Q0MnnLAit

— Adam Borowicz (@JestemBorowicz) 27 sierpnia 2017

Adam Borowicz pochodzi ze Śląska, a konkretnie z dzielnicy Rudy Śląskiej – Orzegowa, co przede wszystkim słychać, bo mówi wyłącznie śląską gwarą. Od ośmiu lat zarabia na chleb w Szkocji, która stała się jego drugą ojczyzną. Jest budowlańcem. Wielką pasją Adama jest gotowanie oraz odkrywanie nowych smaków. Założył więc vloga JESTEM BOROWICZ, który zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego – Borowicz to połączenie wyrazistości i naturalności oraz śląskiej gwary ze szkockimi daniami.

W nowym show podróżniczo-kulinarnym kucharz odwiedzi, m.in.: Szkocję, Walię i Irlandię. Zwiedzi lokalne targi i drogie restauracje. Pozna mieszkańców, ich regionalne produkty i kulinarne tajemnice. Pokaże nieoczywiste miejsca, zabytki i przyrodę.