Redakcje wysyłają dziennikarzy na Igrzyska w Pjongczangu

Od 9 do 25 lutego br. w południowokoreańskim Pjongczangu odbędą się XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Na miejscu będą dziennikarze największych polskich redakcji.

„Gazeta Wyborcza” (Agora) do Korei Południowej wysyła dziennikarza Dariusza Wołowskiego, który już wcześniej relacjonował igrzyska olimpijskie, a ostatnio Turniej Czterech Skoczni. Wraz z nim wyjedzie Kuba Atys, fotograf Agencji Gazeta, specjalizujący się m.in. w wydarzeniach sportowych.

Sport.pl (Agora) deleguje Pawła Wilkowicza, który był korespondentem z największych imprez sportowych – m.in. mundialu w Brazylii, Igrzysk Olimpijskich w Londynie, Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2016 oraz Zimowych Igrzysk w Soczi. Stacjonarnie za obsługę igrzysk odpowiadać będą Łukasz Jachimiak, Piotr Majchrzak oraz Damian Bąbol. Zawody relacjonowane będą w druku, online, w mediach społecznościowych oraz w aplikacjach Sport.pl Live i Gazeta.pl Live.

Newsroomy sportowe Onetu i „Przeglądu Sportowego” (Grupa Onet-RAS Polska) będą obsługiwać Kamil Wolnicki i Tomasz Kalemba. Obaj pracowali już podczas poprzednich Zimowych Igrzyskach Olimpijskich (Vancouver, Soczi).

Wirtualna Polska na igrzyska wysyła Michała Bugno, który jest reporterem WP i jednocześnie koordynatorem projektów wideo serwisu WP Sportowe Fakty. Bugno przygotuje teksty i materiały multimedialne, które będą publikowane w WP Sportowe Fakty oraz na fanpage’u serwisu na Facebooku. W czasie igrzysk nad tekstami i relacjami pracować będzie cały zespół Sportowych Faktów (który łącznie ze współpracownikami liczy kilkaset osób) oraz redakcja WP Wiadomości.

Interia dzięki współpracy z Eurosportem (właściciel stacji ma prawa do transmisji z igrzysk) w serwisie Eurosport.Interia.pl pokaże skróty wideo z każdego startu polskich sportowców.

Radio Tok FM (Agora) na czas Igrzysk Olimpijskich zwiększy liczbę informacji i programów sportowych. W dni powszednie stacja będzie emitować serwisy olimpijskie o 6.20, 7.20, 8.20, 9.20, 10.20, 18.20, 19.20, 20.00. Od poniedziałku do piątku program „Jeszcze więcej Igrzysk” nadawany będzie o 13.40 i 16.40. W weekendy specjalne serwisy olimpijskie emitowane będą o 7.20, 8.20, 9.20, 10.20. Weekendowe programy publicystyczne będą rozpoczynały się o godz. 15.20 i trwać będą do 16.00.

Obsługą igrzysk zajmą się Przemysław Pozowski, Mateusz Warianka i Przemysław Iwańczyk. Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio będą informowały o wydarzeniach olimpijskich w serwisach informacyjnych.

TVP będzie transmitowała wszystkie występy Polaków i finały wszystkich konkurencji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018. Jedynka i Dwójka od 8 do 23 lutego br. pokaże 200 godzin transmisji z zawodów. TVP wysyła do Pjongczangu siedem ekip reporterskich (z obsługą 35 osób). Będą w nich: Włodzimierz Szaranowicz, Dariusz Szpakowski, Przemysław Babiarz, Mariusz Czerkawski i Adam Małysz. Telewizja nada w sumie 200 godzin transmisji, czyli 70 więcej niż z Zimowych Igrzysk w Soczi.