SP nr 3 w Rybniku: Marek Twaróg, naczelny Dziennika Zachodniego, o retoryce

Marek Twaróg - redaktor naczelny "Dziennika Zachodniego" gościem uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku-Paruszowcu

Marek Twaróg, redaktor naczelny Dziennika Zachodniego, spotkał się w uczniami Szkoły Podstawowej nr 3 w Rybniku-Paruszowcu, by przybliżyć im zagadnienie retoryki. Specjalny wykład zorganizowano w ramach projektu edukacyjnego.

Szef drugiej co do wielkości gazety regionalnej w Polsce wskazał, jak ważna jest retoryka w życiu publicznym, biznesowym zwłaszcza, że w świecie internetu sztuka poprawnego wysławiania zanika. Zwrócił uwagę młodym ludziom na błędy językowe, których nie wypada popełniać i zachęcał, by na co dzień dbać o kulturę języka, a to z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu uczniów. Bo retoryka to nie tylko szuka pięknego wysławiania, ale – co za tym idzie – sztuka prowadzenia dyskusji, poprawnego myślenia.