Telewizja Polska usunęła serduszko WOŚP-u z kurtki posła PO

Telewizja Polska zrobiła dużo, by nie promować Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 z kurtki Arkadiusza Myrchy, posła PO, usunięto serduszko – symbol Orkiestry.

W materiale pt. „Kto grał >>na siebie<< okupując Sejm?” wyemitowanym 15 stycznia w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP1 z kurtki posła Arkadiusza Myrchy usunięto serduszko – symbol Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Naklejka, którą otrzymują darczyńcy WOŚP-u została wyretuszowana. O sprawie poinformował na Twitterze Piotr Witwicki.

Telewizja Polska oszczędnie gospodarowała czasem poświęconym na informowanie o działalności fundacji prowadzonej przez Jerzego Owsiaka. W głównym wydaniu „Wiadomości” Krzysztof Ziemiec poświęcił Orkiestrze trzy zdania.

Do sprawy odniósł się na Twitterze prezes TVP Jacek Kurski.