Trwa druga edycja konkursu “Pokaż ludzką twarz polityki narkotykowej” dla dziennikarzy prasowych, radiowych, telewizyjnych i internetowych.
Tematem konkursu jest polityka narkotykowa (m.in. skutki społeczne obowiązującego aktualnie prawa narkotykowego w Polsce i na świecie, przeciwdziałanie stygmatyzacji społecznej osób używających narkotyków, informowanie o działaniu substancji psychoaktywnych, informowanie o sposobach przeciwdziałania narkomanii).
Głównym celem konkursu jest rozwój racjonalnej, merytorycznej, opartej na dowodach naukowych debaty w mediach na temat nielegalnych substancji psychoaktywnych w społeczeństwie.
Do konkursu można nadsyłać prace (artykuły, wywiady, materiały publicystyczne, reportaże) powstałe w okresie od 10 maja 2013 do 10 marca 2014. Oceni je jury złożone z laureatów pierwszej edycji: Aleksandra Pawlicka “Newsweek Polska”, Dariusz Szreter “Polska Dziennik Bałtycki”, Przemek Hirniak – serwis Narkopolityka, Agnieszka Lichnerowicz – Radio Tok FM. Przewodniczącym jury jest Jacek Żakowski (“Polityka”).
Organizatorem konkursu i fundatorem nagród jest Global Drug Policy Program.
Partnerami konkursu są Polska Sieć Polityki Narkotykowej i Collegium Civitas. Patronat medialny ma magazyn “Press”.
Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie Narkopolityka.pl.