Stowarzyszenie Dziennikarzy RP w Katowicach

Znajdź na stronie

Kontakt

ul. Warszawska 37
40-010 Katowice

E-mail: sdrp.katowice@op.pl
Tel.: 32 253 07 38

Nr KRS: 0000344572

Sprawa Jarosława Ziętary

Sprawa Jarka Ziętary

Archiwum

Aktualności

Krzysztof Świątek: z “Tygodnika Solidarność” na szefa publicystyki Polskiego Radia 24

Opublikowano: 02-12-2016, 10:06| Autor: redakcja | Ostatnia modyfikacja: 02-12-2016, 11:31

Krzysztof Świątek zakończył pracę jako redaktor naczelny “Tygodnika Solidarność”. W grudniu obejmie funkcję kierownika redakcji publicystyki Polskiego Radia 24, nadal będzie też prowadził jedno z wydań programu “Cztery strony” w TVP Info – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Świątek

Świątek p.o. redaktora naczelnego “Tygodnika Solidarność” został w sierpniu ub.r., a na stałe objął to stanowisko w lutym br. W grudniu przejdzie do Polskiego Radia 24, gdzie będzie pełnił funkcję szefa działu publicystyki.

- W związku z podjęciem nowej pracy, złożyłem rezygnację na ręce Przewodniczącego komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotra Dudy, któremu podziękowałem za dotychczasową współpracę – poinformował Krzysztof Świątek Wirtualnemedia.pl. – Dziękuję Czytelnikom za wsparcie pisma, a Zespołowi – za współpracę. Przechodzę do nowych zadań w radiu i telewizji. Nie zmieniam jednak poglądów. Pozostaję człowiekiem Solidarności. I będę nadal promował prospołeczny punkt widzenia. Chcę dalej współpracować z ludźmi NSZZ “S” i nadal będziemy się spotykać. Niech żyje Solidarność! – napisał w swoim ostatnim wstępniaku w piśmie.

W listopadzie “Tygodnik Solidarność” pojawił się w nowej odsłonie: ze zmienionym logo i layoutem oraz zwiększoną liczbą stron. Krzysztof Świątek był związany z pismem od 2004 roku. Kolejno był stażystą, dziennikarzem, także kierownikiem działu społeczno-związkowego i zastępcą redaktora naczelnego. Od marca br. prowadzi w środy program “Cztery strony” w TVP Info.

W latach 2010-2013 Świątek przeprowadził 21 rozmów z pisarzem Markiem Nowakowskim w cyklu “Powidoki”, które ukazały się w książce “Okopy Świętej Trójcy”. Jest też współautorem książki “Solidarność. Kronika walki 1980-2015”. Ukończył politologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, pracę w mediach zaczął w dziale stołecznym dziennika “Życie”.

Polskie Radio 24 jest nadawane analogowo od początku września br. Na początku listopada dyrektorem i redaktorem naczelnym stacji został Tomasz Kuc, a jego zastępcą – Krzysztof Gottesman. Wcześniej Gottesman był szefem redakcji publicystyki rozgłośni.